Dobra restauracja włoska w Krakowie

Dobra włoska kuchnia
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród wielu opcji, jakie daje kuchnia z Europy na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, połączeń oraz spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Typowemu Polakowi kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne jedzenie włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. restaurants main market square krakow Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy drobiowe i przeróżne przyprawy, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, tortellini, piada oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- ricotty, mascarpone i pecorino.
Zobacz film