dętka rowerowa duro

Motocykliści czy kierowcy różnego typu aut całkowicie zdają sobie sprawę z tego, że by móc cieszyć się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go prawidłowo przygotować. Sporo osób jednakże nie użytkuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opony do roweru duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motor, wskutek tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać podczas przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zadbać przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, zbyt luźny lub nadmiernie naciągnięty – należy go przyzwoicie naciągnąć. Dodatkowo należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć czy też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy przecież, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a kiedy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Co więcej należałoby uczynić szczegóły oświetlenia – pragniemy przecież być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie wypada wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby również rower od początku do końca umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony podczas całego sezonu.